Uygulama mağazaları için ekran görüntüleri oluşturmak

Yaptığınız uygulamayı kullanıcılara yaymak için google play veya app store gibi uygulama mağazalarına yükleriz. Burada da uygulamanın işe yaraması kadar, indirecek insanların güzellik olarak dikkat çektirecek tanıtım ekran görüntüleri olması gerekiyor.

Pazarlama önemlidir. Bir kitabın içeriğinden çok dış kabına bakarak kitap alan insanlar çok. Aynı şekilde uygulama indirirkende bu böyledir. O yüzden güzel ekran görüntüleri (ScreenShot) fotografları yapmak gerekiyor. Bunu photoshop ile yapmak baya uğraştırıcı. Ben gibi photoshoptan fazla anlamayan biriyseniz. Bu işi yapan güzel bir site buldum. Çok pratik şekilde güzel ekran görüntüleri oluşturmaya yarıyor.  Sitemizin adı  https://appinstitute.com/

Siteye üye olun ücretsiz. Üye olmadan her özellik kullanılmıyor.Üye olduktan sonra gideceğiniz link şu  https://appinstitute.com/app-screenshot-maker/

Get Start var ona basarak başlayın.

Uygulama plaftormu seçiyorsunuz. Ben apple seçtim cihazları güzel 😀

Daha sonra uygulamanızın ekran görüntüsünü eklemeniz gerekiyor.

Ondan sonra magazada hangi tipte görünmesini istediğinizle alakalı 5,10 tane örnek görüntü çıkıyor. Kafanıza yatanı seçin.

Daha sonra da bir cihaz rengi seçiyorsunuz.

Sonraki sayfada ise, arka plan rengi, resmi ekleme, üstüne açıklama yazısı yazma gibi özellikler bulunuyor. Türkçe karakter desteklemiyor textte ona dikkat edin.

En son oluşturduğunuz görüntünün ön izlemesine bakıp indirebilirsiniz. Bu iş bu kadar.  Hadi eyvallah!

Bir cevap yazın